Lazer Epilasyon

Epilasyon

Lazer, kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.Bu özellikten yararlanarak lazer ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. (Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini önler. )

Epilasyonun Avantajları

– Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar
– Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir
– Bacak, sırt gibi geniş alanlarda uygulama olanağı sağlar
– Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir,hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar
– Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renkli kozmetik önemi zayıf tüyler şeklindedir
– Hızlı bir yöntemdir 1-2 saatte vucuttaki tüm tüyler temizlenebilir
– Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur,cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz,kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur .
– Batık kılların ve kıl dönmelerinin en öenemli tedavi yöntemidir.
– Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

%40’a varan fırsatlardan yararlanmak için lütfen fiyat bilgisi formunu doldurunuz…

Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

 

Epilasyonda Kombine Tedavilerin Önemi

Lazer epilasyon amacıyla kullanılan sistemlerin genellikle birbirini desteklemesi ve kombine edilmesi gerekliliği bilinmektedir. Dünyada en sık kullanılan kombine tedavi protokolü Alexandrite,Diyot ve Nd:Yag lazerlerdir. Kombine tedaviler ile bir lazer ışının görmediği kıl tipi diğer bir lazer ışını tarafından yok edilir. Böylece kalıcı epilasyon sağlanmış olur. Kombine tedavilerin diğer büyük bir artısı da kişilerin yaz aylarında da epilasyon seanslarına devam etmesine izin vermektir. Böylece bilimsel yöntemli seans aralıkları belirlenmiş olur ve tedavi protokolüne tam uyum sağlanır.

%40’a varan fırsatlardan yararlanmak için lütfen fiyat bilgisi formunu doldurunuz…