Image Alt

Göz Altı Işık Dolgusu


Günümüzde yoğun iş hayatı, yorgunluk ve uykusuzluk sebepleri ile pek çok kadın ve erkeğin başlıca problemlerinden biri çökmüş gözaltları, koyu halkalar ve göz altı torbalarıdır. Gözaltında bulunan halkalar sebebiyle yaşı genç dahi olda henüz cildinde belirgin kırışıklığı olmasa bile olsa,kişi olduğundan çok daha yaşlı ve

Ciltte hali hazırda mevcut olan doğal içeriklerin özel seleksiyonu ve hiyalüronik asit bazlı özel formül, cildin antioksidan koruması ve alt derinin tekrar yoğunlaştırılması için sinerjik bir biçimde cilde verilir.

Göz altı ışık dolgusu ile, göz altında bulunan morluklar, kararma ve şişkin görüntü, yorgunmuş izlenimi veren kızarıklıklar gibi estetik olmayan görüntülerin giderilmesi mümkün hale gelmektedir. Ayrıca bu tedavi sadece morluklar vb. için değil, göz çevresinde mevcut olan çizgiler ve de gözün çevresindeki asimetrik görünümlerin tedavisi için de kullanılabilmektedir.

Uygulamada; hyaluronik asidin deri altında çalıştırılması ve deri altında yer alan kollajen, elastin yapımının uyarılarak deri pingmentlerinin ışıltı etkisi yaratması hedeflenir. Tek seans ile derhal beklenen eklentiler görülmektedir.Bazı hastalarda tek seans yeterli gelmemektedir, bunun için ise ilk seanstan sonra belli bir müddet beklenerek ardından rötuş uygulaması yapılır. Tedavi her iki gözün çevresine lokal anestezik bir sıvının sürülmesinin ardından yaklaşık olarak 35 dakika sürmektedir.

Göz altı ışık dolgusu hamile olmayan, bebek emzirmeyen, gelişme çağını tamamlamış ( 20-22 yaş ve üzeri ) tüm erkek ve kadınlara uygulanabilmektedir.

Bu yöntem kalıcı bir yöntem değildir. Ten rengi ve cilt yaşınıza göre işlemin kalıcılık süresi değişkenlik gösterir, ortalama kalıcılık süresi 1-1.5 yıldır.

Göz Altı Işık Dolgusu İçin Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir ve Nasıl Etki Eder ?

Göz altı ışık dolgusu için enjekte edilen cilt dolgusu, çapraz bağlı, konsantresi düşürülmüş hyaluronik asittir. Bu hyaluronik asit, göz altında, yapıldığı zaman, enjekte edildiği yerde, ışıltı, parlaklık ve pırıltı gibi bir ilizyon yaratarak, morluk, grilik, karanlık gibi göz altı görüntülerini yok ederek daha estetik ve dinç bir görünüm sergiler. Böylece yorgun ve bitkin görüntü kaybolur. Genellikle göz önünde olan insanlar tarafından tercih edilen göz altı ışık dolgusu oldukça etkili bir uygulamadır.

Göz Altı Işık Dolgusu Ne Kadar Süre Etkinliğini Sürdürür ?

Bu işlem, dolgu maddesinin kalıcı olduğu süre boyunca etkinliğini sürdürür. Bu süre genelde 4 aydır. Bazı hastalarda 5 – 6 ay kadar da kalıcılık sağlar. Bu durum yani kalıcılık süresi her hastada farklıdır çünkü, her hastanın cilt tipi ve cildinin dolgu maddesini tutma özelliği farklıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yapılırken Acı Verir Mi ?

Göz altı ışık dolgusu yapılırken uygulama alanı ince deri olduğu için acı verir. Fakat işlem lokal anestezi eşliğinde yapıldığı için hasta hiç bir şey hissetmez.

Uygulamadan Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler :

Göz altı ışık dolgusu, yapıldıktan sonra, 1 hafta boyunca dikkat etmek gerekir. Çünkü göz altı kritik bir bölgedir ve dolgu maddesinin enjekte edildiği yere yerleşmesi ve risklerin ortadan kalkması için 1 hafta gereklidir. Dikkat edilmesi gerekenler ise,

* Gözleri ovuşturmamak, göz çevresine masaj yapmamak.
* Yüz üstü uyumamak.
* Başı öne eğerek spor yapmamak.
* Sıcak su ve kimyasallar ile uygulama alanını temas ettirmemek.

Işık Dolgusu Fiyatları Nedir ?

Işık dolgusu fiyatları için muayene olmanız gereklidir. Işık dolgusu fiyatları ve detaylı bilgi için sizi merkezimize davet ediyoruz.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!

FİYAT AL

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!!
Doğalife Güzellik Salonu sizi yepyeni bir dünyaya davet ediyor!

Instagram