kirpik lifting

Kirpik Lifting

‘Kirpik Lifting’ kelime anlamı olarak kirpikleri kaldırmak anlamına gelir. Kendi kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun hale gelmesini sağlamak ve rimelsiz bile daha canlı bakışlar elde etmek için yapılır. Kirpik Lifting, kirpik permasından farklı bir işlemdir. Kirpiklerin özel bir teknik ile, permadaki gibi yoğun kimyasallar kullanılmadan, daha uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir. Kirpiklere zarar veren perma işleminin aksine kirpiklere yapılan keratin bakımıyla kirpikleriniz hiç olmadığı kadar gürleşir ve uzar.

Sonuç; Daha uzun, daha dolgun kirpikler ve muhteşem kıvrımlar.

Kirpik Lifting Kimlere Yapılmalı?

Çok hassas ve alerjik gözlere sahip kişiler de dahi rahatlıkla uygulanabilir. Bu tip gözlere sahip olan kişiler gözlerini sıkça ovuştururlar, hatta en kaliteli ve organik içerikli makyaj malzemesini dahi kullanırken gözleri sulanır ve kızarır. Kirpik lifting uygulamasında ise rimele gerek duyulmadığı için mevcut kirpikler kendiliğinden daha kıvrık ve dolgun gözükür. Sonrasında da hiçbir ilave ürün kullanımına gerek kalmayacağından hassas ve alerjik gözler için en ideal çözümdür.

Son dönemde oldukça moda olan 3D İpek kirpik uygulaması yaptıran ve uzun süre kullanan kişilerin belli zamanlarda ipek kirpiklerini çıkarttırması ve kirpiklerini dinlendirmesi önerilir. Bu zaman aralığı 3D ipek kirpik yoğunluğuna gözü alışmış kişiler için oldukça zor bir dönemdir. Kendi kirpiklerin üzerinde sürekli ipek kirpiğin ve yapıştırıcının ağırlığı olduğu için, kendi kirpikleriniz mevcut kıvrımlarını kaybedip daha da düzleşirler. Bu gibi durumlarda Kirpik lifting uygulaması hayat kurtaran bir işlemdir. Kirpik lifting işlemi sonrasında istediğiniz zaman tekrar ipek kirpik uygulaması yaptırabilirsiniz.

Kirpik Lifting Nasıl Yapılır?

Kirpik perması ile kıyaslandığında çok daha kapsamlı, kullanılan malzemenin içeriği çok daha temiz olan bu işlem dayanıklılık yönünden de daha uzundur. Kirpik Lifting tekniğinde eski tip bigudiler yerine “Patch” adı verilen silikon yarım ay şeklinde bir zemin kullanılır. İşlem sırasında dilerseniz gözlerinizi yarı açık tutabilirsiniz. Kirpik liftingde kullanılan malzemelerin cildiniz ile teması yoktur sadece kirpik üzerine uygulanır. Bu da ciltte herhangi bir hassasiyete yol açmasını engeller.

Kirpik Lifting Ne Kadar Kalıcıdır?

Kirpik Lifting işleminden sonra rimel kullanmaya ihtiyaç duymazsanız 3 aya kadar kullanırsınız. Her gün rimel sürüp temizlenen kirpiklerde ise minimum 2 ay rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Kirpik Lifting Uygulamasından Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kirpik Lifting yaptırdıktan sonra yağ bazlı makyaj temizleme ürünlerini mümkün olduğu kadar kullanmaktan kaçınmak kalıcılığını korumak için önemlidir. İlk 12 saat su değdirilmemelidir. 12 saat sonra günlük rutininize dönebilirsiniz. Rimel, maskara kullanımı, makyaj temizleyiciler, lens kullanımı, göz damlası kullanımı gibi durumlar işlemi etkilemez.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!
Doğalife Güzellik Salonu sizi yepyeni bir dünyaya davet ediyor!

Instagram