kirpik lifting

Kirpik Lifting

Profesyonel Kirpik Lifting Uygulama Merkezi Pendik, Doğalife

‘Kirpik Lifting’ kelime anlamı olarak kirpikleri kaldırmak anlamına gelir. Kendi kirpiklerinizi kıvırarak daha uzun hale gelmesini sağlamak ve rimelsiz bile daha canlı bakışlar elde etmek için yapılır. Kirpik Lifting, kirpik permasından farklı bir işlemdir. Kirpiklerin özel bir teknik ile, permadaki gibi yoğun kimyasallar kullanılmadan, daha uzun süre kalıcı olarak kıvrılması işlemidir. Kirpiklere zarar veren perma işleminin aksine kirpiklere yapılan keratin bakımıyla kirpikleriniz hiç olmadığı kadar gürleşir ve uzar.

Sonuç; Daha uzun, daha dolgun kirpikler ve muhteşem kıvrımlar.

Kirpik Lifting Kimlere Yapılmalı?

Son yılların popüler uygulaması kirpik lifting; kirpiklere zarar vermemesi, bakım yapması, uzun süreli etkisi ve zahmetsizliği ile hem kadın hem de erkeklerin ilgisini çekiyor. Doğal görünüm sağlayan uygulama kısa sürede tamamlanmasıyla da beğeni topluyor.Yani gün içinde kirpik lifting’i yaptırarak güzelliğine güzellik katabilirsin Doğal gibi görünen özelliği ile güzelliğini tamamlayabilirsin.

Kirpik Lifting Nedir?

Kirpik bakımı ile tamamlanan işlem, kirpiklerin daha kalkık, uzun ve kıvrık görünmesini sağlıyor. İçerisinde doğal yağlar, vitaminler olan maske öncelikle kirpiklere uygulanıyor. Ardından bakım yaptıran kişi isterse, kirpiklerin boyanması ve renginin koyulaştırılması ile işlem pekiştiriliyor. Lifting uygulaması sonrasında kalın, dolgun, uzun ve kıvrık kirpiklere sahip olunuyor. Sonuçta ortalama 2 kat etki bekleniyor. Kirpiklere uygulanan maskenin içinde argan yağı, protein kapsülleri, hidrolize keratin ve vitaminler yer alıyor. Doğal görüntü sevenlere, uzun ve kıvrık görünüm isteyenlere, kirpiklerinde 2 kat yoğun etkiyi yeterli bulanlara bu teknik öneriliyor. Elbette 5 cm’e kadar uzun ve aşırı yoğun kirpik isteyen ve bakışlarında yapay da olsa çarpıcı etki arayanlara kirpik lifting yeterli gelmeyebiliyor, onlar için takma kirpikler öneriliyor.

Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting belli aşamalarla hayata geçiyor. Tüm aşamalar toplamda 1 saat alıyor. Kirpiklerin özelliklerine göre süre 10 – 15 dakika kadar artıp azalabiliyor. Bakım yaptıran kişinin herhangi bir ön hazırlık yapmasına gerek kalmıyor; kirpiklerin temiz, makyajsız olması yeterli. Kuru olan kirpiklerin yanısıra eğer lens kullanıyorsan, işlem öncesi onları da çıkarman gerekiyor. Hem renkli hem de şeffaf lensler için bu kural geçerli. İşte adım adım lifting…

1. Öncelikle kirpikler uzman tarafından temizlenerek yağdan ve kirden arındırılıyor. Bu esnada temizleyici ürünler kullanılıyor.

2. İkinci aşama için uzman, kirpiklere göz kapağının boyutuna uygun kalıplar yerleştiriyor. Kirpiklere bu kalıplara dayatılarak bir aparat yardımı ile şekil veriliyor. Göz çevresine özel şekillendirilen silikon kalkanlar kullanılıyor. Gözün hassas derisine uygun olan ürünler cilde herhangi bir zarar vermiyor. Kirpiklere yapışkan uygulanarak yukarı taranıyor. Tüm kılların tek tek pede yapışması gerekiyor ki maske doğru uygulanabilsin. Kimi zamanlarda kirpik bigudisi de bu aşamada uzmanlarca tercih ediliyor.

3. Kirpiklere solüsyon sürülüyor. Kimyasal içeriğin göz kapağından sızmaması için gerekli önlemler uzman tarafından alınıyor. Bakım yaptıran kişinin gözleri süreç boyunca hep kapalı kalıyor. Jel solüsyon tek seferde 15-20 dakika kirpikte kalıyor, uzman gerekli görüyorsa maske ikinci kez uygulanabiliyor.

4. Maske sonrası, solüsyon ile kirpikler siliniyor ve kirpikler pedden ayrılıyor. Pigmentler ve boyalarla kirpiklere renk veriliyor. Özellikle sarışın kişilerin kirpikleri, renk dolayısıyla da seyrek göründüğü için bu uygulama dolgun görünümü artırıyor.

5. Kirpik lifting sonrası bakım, keratin ve vitamin kürü ile tamamlanıyor. Kirpiklere sürülen vitamin desteği ile işlem sona eriyor. Keratin yüklemesi kirpiklere yüksek performanslı bakım vadediyor.

Kirpik Lifting Kirpik Döker mi?

Kirpik kaldırıcı işlemler ile kirpik permasını karıştırmamalısın. Perma çok daha fazla kimyasal içerdiği için kirpiklere zarar verebiliyor ama bu işlem aynı zamanda bakım sağladığı için çok daha sağlıklı. Hatta kirpiklerin daha sağlıklı olması için de destek sağlıyor. Doğru bir uygulama yapıldığında ve uzman tarafından işlem gerçekleştirildiğinde lifting kirpik kıllarına ve deriye herhangi bir zarar vermiyor. Eğer kirpiklerinde mevcut bir dökülme varsa, küsen kirpikler lifting ile geri gelmiyor. Bu durumda ipek kirpik uygulaması öneriliyor. Kirpiklerin arasında yapay ipek kılların yerleştirildiği bu uygulama için ayrıca uzmanlarından bilgi alabilirsin.

Kirpik Lifting Sonrası Bakım

Kirpiğ’in yapısına göre değişse de, işlem ortalama 6 ile 8 hafta arasında kalıcılık gösteriyor. İşlem sonrasında ilk 24 saat su ile temas önerilmiyor. 1 gün boyunca makyaj yapmamalı, kirpiklere su değdirmemelisin. Kirpiklerin bu süre zarfında yapışık görünmesi de normal karşılanıyor. Zaman içinde kıllar kendiliğinden ayrışarak doğal görünüme kavuşuyor. Kirpik kıvırıcı gibi direkt müdahaleler de ilk 24 saat tavsiye edilmiyor. Kirpik kıllarının narin olduğunu unutmamalısın. İşlem sonrasında yaptığın makyajların ardından yağ bazlı makyaj çıkarıcılar kullanmamalısın, su bazlı ürünler senin için daha uygun. İşlemin ömrünü kısaltan yağlı makyaj temizleyiciler yerine micellar sular daha iyi bir alternatif olabiliyor. Kirpik lifting‘inin ardından bir gün geçtikten sonra dilediğin maskarayı kullanabilir, kirpiklerini daha da uzun ve yoğun gösterebilirsin.

Kirpik Lifting Hakkında Dikkat Etmen Gerekenler

Uygulama yaptıracağın yerin hijyeninden ve uzmanın profesyonelliğinden emin olmalısın.
Uygulama öncesi lensini çıkarmalı, makyajını temizlemeli ve kirpiklerini kurutmalısın.
Eğer takma kirpik kullanıyorsan, bu uygulama öncesi onları da muhakkak çıkarmış olmalısın.
Eğer arpacık, alerji, tahriş, kirpik dökülmesi gibi durumlar yaşıyorsan, sorunun tedavi olana kadar lifting yaptırmamalısın.
Kirpiklerine uygulanacak bakım esnasında sana özel boyutlarda pedler ve kirpiklerine uygun aparatlar kullanılıyor. Arkadaşın için seçilen aparatlar seninkinden farklı olabilir, bu konuda endişelenmemelisin, ancak kullanılan ürünün hijyenik olduğundan ve sterilize edildiğinden emin olman şart.
İşlem sonrasında yanma, batma veya rahatsız edici başka bir his duyarsan göz doktoruna danışmalısın. Normalde bu tür yan etkilerin olması beklenmiyor. İşlem sonrası günlük hayatına rahatlıkla devam etmen gerekiyor.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!
Doğalife Güzellik Salonu sizi yepyeni bir dünyaya davet ediyor!

Instagram