lazer epilasyon

Kurtköy Lazer Epilasyon Merkezi

Lazer Epilasyon Nedir?

Kadın erkek demeden son zamanların en çok tercih edilen yöntemlerinden olan lazer epilasyon, sağlığa herhangi bir zararı olmadan istenmeyen tüylerden kurtulma yöntemi olarak karşımıza çıkmaktadır. Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.

Lazer Epilasyon Zararlı Mıdır?

Deri yüzeyine lazer atışı yapıldığında, ışık milisaniyeler içinde deriden emilmeksizin geçer ancak kıl kökü ve kıl gövdesi tarafından emilir ve kıl kökü içinde yüksek ısı meydana getirerek kıl kökünün tahrip olmasına yol açar.

Lazer Epilasyon da temel amaç, lazer ışınını doğru dozda kıl köküne ulaştırarak, tekrar kıl üretemeyecek şekilde hasar vererek kıl hücresinin yeni kıl üretmesini engellemektir. Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır.

Lazer epilasyon diğer epilasyon çeşitlerinden farklı olarak kalıcı ve sağlıklı olduğu için tercih sebebidir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin istenmeyen tüylerin kalıcı olarak yok edilmesini sağlayan lazer epilasyon, klasik yöntemlere kıyasla acısızdır.

Doğru cihazlarla ve uzmanlar tarafından yapıldığında son derece etkili ve zararsızdır. Uzmanlar tarafından uygulanacak bölge, cilt tipi ve rengi, kıl yapısı incelenerek ne tür bir cihaz kullanılacağı seçilir ve kişiye yaklaşık olarak tüylerden kaç seansta kurtulacağının bilgisi verilir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Lazer epilasyon tedavisi oldukça kısa sürede tamamlanabilmektedir. Lazer tedavisi uygulanmaya başlamadan önce kişinin tüylerinin jilet yardımı ile kısaltılması gerekmektedir.

Ağda gibi kıl köklerini ekarte eden uygulamaların yapılmaması gerekmektedir. Tüylerin boyu kısaltıldıktan sonra, uygulamanın yapılacağı bölgedeki kıl kökleri lazer cihazı ile taranmaktadır.

Ancak uygulamaya başlamadan önce kişinin ten ve kıl rengine göre lazer değerlerinin ayarlanması gerekmektedir. Bu evrede kişiye en uygun dozu belirlemek, işlemin başarısı için oldukça önemli bir noktadır.

Uygulamanın yapılacağı bölgelere ayrı ayrı doz ayarlamaları yapılmaktadır. İşlemin yapılacağı bölgenin büyüklüğü epilasyon süresini etkilemektedir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Her Mevsim Uygulanabilir mi?

Lazer epilasyon, güneş koruyucu kremlerin düzenli kullanımı şartıyla her mevsim uygulanabilir. Fakat bazı hastalarda yüz bölgesine ya da açık olan bölgelere uygulanan lazer epilasyon yaz mevsiminin özelliğine göre riskli olabilmektedir.

Lazer Epilasyon Seansları Ne Kadar Sürmektedir?

Her seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır.

Örneğin komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi bölgeler 2-3 dakikalık sürelerde tamamlanmaktadır.

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.

Lazer Epilasyonda Ten Rengi Önemli midir?

Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Ten rengi koyulaştıkça cildi yakmamak için dozlar düşürülür. Böylece etkinlik azalmış olur.

Ancak, lazer cihazlarında, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde ve bronz tenlilerde dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Ağrılı Bir İşlem Midir?

Herkesin acı eşiği birbirinden farklıdır ancak hissedilen acı dayanılamayacak kadar fazla değildir. Acılar atış sonrasında hemen geçmektedir.

Lazer Epilasyon Sonrası Yanık Ve Leke Oluşur Mu?

İşlem sonrasında hafif pembelik veya kıl köklerinde şişmeler yaşanabilmektedir. Ortalama yarım saat sonra cilt normale dönmektedir.

Lazer Epilasyon Sonuçları Kalıcı mıdır?

Günümüzün gelişmiş yüksek teknolojik lazerleri ile, etkin dozlarda uygulanan tedavilerde, işlem bölgesinde bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir.

Lazer epilasyonda kalıcı bir sonuç beklemek için genellikle kadınlarda 18 yaş ve erkeklerde ise 20 yaş altında olmamak gerekmektedir. Bunun yanı sıra hormonal rahatsızlıklara sahip kişiler için net bir sonuç belirtilmesi mümkün olmamaktadır.

Lazer Epilasyon Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Tedaviden sonra hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem gören bölgeye makyaj uygulanmasında bir sakınca yoktur.

İşlem sonrasında ilk 24 saat sıcak su ile temastan kaçılmalıdır. Lazer epilasyon, cildin açıkta kalmış bölgelerine uygulanmış ise sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır.

Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ile 10 gün içerisinde uzamaya ve dökülmeye başlamaktadır.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!
Doğalife Güzellik Salonu sizi yepyeni bir dünyaya davet ediyor!

Instagram