pendik lazer epilasyon

Pendik Lazer Epilasyon

Pendik Lazer Epilasyon Merkezi Doğalife

Lazer, kabaca tek dalga boyunda yoğunlaştırılmış ışık demektir. Belirli dalga boylarındaki lazer ışınları koyu renkli maddeler tarafından tutulmak suretiyle enerjilerini bu maddelere aktararak ısı enerjisine dönüşürler.Bu özellikten yararlanarak lazer ışığı tıpta 40 yıldır çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Lazer epilasyonda prensip, kıl folikülünde yerleşmiş bulunan melanin adı verilen renk maddesinin lazer ışığı tarafından tutularak ısıya dönüşmesini sağlamak daha sonra da ortaya çıkan bu ısı enerjisi ile kıl folikülünü tahrip etmektir. (Bu sırada ortaya çıkan ısı kıl kökü hücresini tahrip eder. Tüylerdeki melanin cilttekine göre daha konsantredir. Bu da cildin zarar görmesini önler. )

Lazer Epilasyonun Avantajları

– Hastaların çoğunda kalıcı veya uzun dönemli epilasyon sağlar
– Tekniğine uygun yapılırsa güvenilir bir yöntemdir
– Bacak, sırt gibi geniş alanlarda uygulama olanağı sağlar
– Göreceli olarak daha az ağrılı bir yöntemdir,hastaların çoğu tedaviye rahatlıkla uyum sağlar
– Tekrar büyüme olsa bile oluşacak tüyler zayıf açık renkli kozmetik önemi zayıf tüyler şeklindedir
– Hızlı bir yöntemdir 1-2 saatte vucuttaki tüm tüyler temizlenebilir
– Cilt üzerine toksik yada allerjik bir yan etkisi yoktur,cildi tahriş etmez, kalıcı yara izi bırakmaz,kanserojen olduğunu gösteren herhangi bir kanıt yoktur .
– Batık kılların ve kıl dönmelerinin en öenemli tedavi yöntemidir.
– Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık riski yoktur.

Lazer epilasyon uygulamasının güvenilirliği ve tesiri, Amerikan gıda ve ilaç dairesi FDA (Food and Drug Association) tarafından 1997 yılında onaylanmıştır.

Lazer Epilasyonda Kombine Tedavilerin Önemi

Lazer epilasyon amacıyla kullanılan sistemlerin genellikle birbirini desteklemesi ve kombine edilmesi gerekliliği bilinmektedir. Dünyada en sık kullanılan kombine tedavi protokolü Alexandrite,Diyot ve Nd:Yag lazerlerdir. Kombine tedaviler ile bir lazer ışının görmediği kıl tipi diğer bir lazer ışını tarafından yok edilir. Böylece kalıcı epilasyon sağlanmış olur. Kombine tedavilerin diğer büyük bir artısı da kişilerin yaz aylarında da epilasyon seanslarına devam etmesine izin vermektir. Böylece bilimsel yöntemli seans aralıkları belirlenmiş olur ve tedavi protokolüne tam uyum sağlanır.

Lazer Epilasyon Tedavisinin Avantajları Nelerdir?

Lazer epilasyon tedavisinin en büyük artısı bizi istenmeyen tüylerimizden en minimum ağrı ile en kısa zamanda kalıcı olarak arındırabilmesidir. Ağrının az olması yani dayanılabilir bir ağrı seviyesi olması tedaviye daha kolay adapte olmayı sağlar. Tedavi çok hızlı bir şekilde sonuç vermektedir. Bacak, sırt, kol gibi uğraştırıcı ve geniş bölgelerde de kalıcı bir şekilde tüylenme sonlandırılabilir. Kanser veya cilt hastalığı meydana getirmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Zor mudur?

Lazer epilasyon tedavisi başka işlemlerle (ağda, normal epilasyon vb.) karşılaştırıldığında basit bir işlemdir. Hatta doğru şekilde ve uzman biri tarafından yapıldığında en kısa sürede en iyi sonucu alabileceğiniz en basit yöntemlerden biri lazer epilasyon tedavisidir.

Lazer Epilasyon Ağrılı Bir Tedavi midir? Ağrılar Ne Zaman Geçer?

Lazer epilasyon tedavisi az da olsa ağrıyı hissettiğiniz bir işlemdir. Zaten düşünüldüğünde bir ağrı hissetmeden tüylerin kökünün yakılabilmesi pek mümkün değildir. Ancak en fazla bir ağdanın hissettireceği kadar bir ağrı hissedilir. Sonucunda da tüm tüylerden arınabilirsiniz. Bu ağrılar da seans sonrasındaki bir iki saat içinde kaybolup gitmektedir.

Lazer Epilasyon Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Tedavi süreci kişiden kişiye, cilt tipi ve kıl yapısına göre değişiklik göstermektedir. Tedavinin yapılacağı bölge ya da bölgeler de bu sürenin miktarını etkilemektedir. Ne kadar çok bölgede epilasyon işlemi yapılırsa tedavi süreci de o kadar uzun sürecektir. Bu süreler hakkında tetkikler sonucunda uzmandan bilgi alınmalıdır.

Lazer Epilasyon Seanslar Kaç Saat Sürer?

Seanslarda epilasyonun yapılacağı bölge veya bölgelerle doğru orantılı şekildedir; ne kadar çok bölgeye lazer epilasyon işlemi yapılıyorsa seans o kadar uzun sürer. Bu süreler hakkındaki ortalama miktar tetkiklerden sonra uzman ile görüşülerek belirlenebilir.

Lazer Epilasyon Tedavi Sonrasında İz Kalır mı?

Lazer epilasyon tedavisi doğru ellerde yapıldığında yani uzman bir dermatoloğun gözetiminde gerçekleştirildiğinde yanma vb. durumlar yaşanmaz. Tedavi doğru şekilde yapıldığında başka nedenlerle iz kalması mümkün değildir.

Lazer Epilasyon Sonrası Tedavi Olduğum Belli Olur mu?

Hayır, lazer epilasyon tedavisi uygulandığı belli olmaz. Aksine tüyler günden güne daha da azalacağı için çok daha estetik bir görüntü ortaya çıkar.

Tedavi Sonrası İstirahat Raporu Verilir mi?

Lazer epilasyon tedavisi sonrasında istirahat raporu gerektirecek kadar büyük yan etkiler ya da ağrılar yaşanmaz. Kişi rahatça gündelik aktivitelerine devam edebilir. İşine gidebilir. Bu nedenle de istirahat raporu verilmesi gereken bir tedavi değildir.

En İyi Doktor Diye Bir Şey Var mıdır?

Şüphesiz ki herkes en popüler ve en çok tavsiye edilen doktora gitmek isteyecektir. Bu nedenle iyice araştırma yapılmalıdır. Ancak en iyi doktor diye bir tabir kullanmak çok da doğru olmayacaktır. Tabii ki daha önceden deneyimlenmiş ve memnun kalınmış bir klinik seçmek daha olağandır. Ancak doktor, ilgili dalda uzman, işinde iyi ve deneyimli olduğu sürece lazer epilasyon tedavisi her doktorda yaptırılabilir.

Tedavi Yöntemleri Neye Göre Tercih Ediliyor?

Lazer epilasyonda tedavi yöntemleri, epilasyon yapılacak kişinin cilt rengi ve kıl yapısı üzerinde yapılan araştırmalar ve testler sonucunda uzman tarafından seçilir. Bu şekilde de tedaviden en iyi sonuç alınacaktır.

Hangi Klinikleri Neye Göre Değerlendirmeliyim?

Öncelikle lazer epilasyon tedavisini yaptırmak istenilen klinik hakkında ufak çaplı da olsa bir internet araştırması yapılabilir. Ardından da kliniğe gidip çalışanlarla, uzmanlarla görüşmek; klinikle, kullanılan yöntemlerle, kullanılan cihazlarla, cihazların durumu ile ilgili ve kliniğin bu tedavi hakkındaki deneyimleri ile ilgili bilgiler almak ve bunlara göre bir değerlendirme yapmak gerekecektir. Ayrıca kliniğin T.C. yasalarına uygun şekilde açılmış olması ve yine yasalara uygun şekilde işletiliyor olması gerekmektedir. Tüm bu unsurlara dikkat edildiğinde en uygun kliniği bulmak daha kolay olacaktır.

SGK Lazer Epilasyon Tedavisini Karşılar mı?

Lazer epilasyon tedavisi zorunlu veya devlet hastanelerinde ve devletin sağlık kuruluşlarınca gerçekleştirilen bir tedavi olmadığından tedavi ücreti de SGK tarafından karşılanmamaktadır.

Tedavi Olanların Yorumlarını Takip Etmeli miyim?

Elbette tedavi olan kişilerin kişisel görüşleri hakkında bilgi edinmek tedavinin yapılacağı klinik ve uzman açısından bir ön görüş sahibi olabilmek açısından önemlidir. Ancak tedavi sonuçları ve süreleri kişiden kişiye değişiklik gösterdiğinden yorumlarda bahsedilen ile diğer kişilerin karşılaşacağı sonuç aynı olmayabilir.

Diğer Estetik Tedaviler ile Beraber Yaptırabilir miyim?

Eğer lazer epilasyon tedavisi ile birlikte yaptırılması istenen tedavi birbiri için bir sorun teşkil etmiyor ise aynı zamanlarda yaptırılabilir. Ancak genellikle birlikte yaptırılmaması yan etkilerin en az seviyede olabilmesi açısından daha doğru olacaktır.

Sağlık Sorunları Lazer Epilasyon Tedavisine Engel Olur mu?

Maalesef bazı sağlık sorunları ve kronik rahatsızlıklar lazer epilasyon tedavisine uygun olmama gibi durumlar ortaya çıkarabilmektedir. Örneğin; kalp pili, epilepsi, açık yaranın olması vb. durumlar lazer epilasyon tedavisi yaptırmak için engel oluşturan sağlık sorunlarıdır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Lazer epilasyon tedavisi fiyatları, lazer uygulamasının türüne, uygulamanın yapılacağı kliniğin yerine, durumuna, uygulamayı yapacak olan uzmana ve uzmanın ününe veya deneyimine göre ve bunun gibi birçok unsur ile belirlenmektedir. Bu unsurlar değiştikçe fiyatta değişiklik gösterecektir. En doğru bilgiyi tedavinin yaptırılacağı klinikten veya kurumdan almak en doğrusu olacaktır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Caiz midir?

Lazer epilasyon tedavisinin caiz olup olmadığı hakkında birçok görüş ortaya atılmaktadır. Bu konuda kesin bir yorum yapmak pek mümkün değil. Ancak caiz olduğunu söylemek de doğru olmayacaktır. Bu konuyu, konu hakkında daha fazla bilgisi olan kişilere danışmak ve onlarla konuşmak daha doğru cevaplar almak açısından en iyi yol olacaktır.

Lazer Epilasyon Tedavisi Kaç Yaşında Olunur?

Lazer epilasyonun uygulanmasına sebep olan durum vücut kıllarının varlığıdır. Vücudun kıl durumunu belirleyen temel unsur da hormonlardır. Ergenlik sonuna kadar vücudun hormon dengesi tam olarak oturmadığı için lazer epilasyon uygulamaları çok tercih edilmez. Oldukça başarılı operasyonlar yapılsa ve kıl kökleri tamamen yok edilse dahi hormon değişiminden dolayı birkaç ay içinde kıl köklerinin tekrar gelişme ihtimali bulunur. Genelde yirmi yaş ve sonrası lazer epilasyon için uygun kabul edilir ancak bir doktorun tavsiyesiyle daha küçük yaşlarda da yapılabilir.

Şeker Hastaları Lazer Epilasyon Tedavisi Olabilir Mi?

Lazer epilasyon sırasında deri altındaki kıl kökleri ve etrafındaki bir miktar doku tahrip edilir. Şeker hastalarında bu dokuların iyileştirilmesi oldukça güç olduğundan dolayı lazer epilasyondan önce şeker hastalığının seviyesi üzerine araştırmalar yapılması gerekir. Çok ileri derecede diyabeti olan hastalar lazer epilasyon yaptıramaz. İnsülin direnci olan ya da başlangıç evresinde diyabeti olanların ise lazer epilasyon yaptırmasında herhangi bir sakınca yoktur.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!

Doğalife Pendik Lazer Epilasyon Merkezi

FİYAT AL

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!!
Doğalife Güzellik Salonu sizi yepyeni bir dünyaya davet ediyor!

Instagram