Image Alt

Saç Ekimi


Dökülen bölgeye, hastanın kendi sağlıklı saçları ekileceğinden ve ekilecek saçların alındığı bölge yapı olarak saç dökülmesi yaşanmayan bir bölge olduğundan, saç ekimi operasyonları, kişiye kendi saçlarını hiç dökülmemiş gibi ve kalıcı olarak kazandırmaktadır.

Uygulama Nasıl Yapılır ?

Saç ekimi lokal anestezi altında yapılır. Kişinin donör bölge adı verilen, iki kulak arası (ense) bölgeden alınan saç kökleri mevcut açıklığa nakledilmek için özel bir ekip tarafından alınır. Bu kökler ayrıştırılır. Saçsız alana nakledilecek saç kökleri özel bir sıvıda bekletilir.  Bu kökler, lateral slitler ile uygun açı ve derinlikte açılan kanallara tek tek yerleştirilir.

Ekilen Saçlar Dökülür Mü?

Ekilen saçların büyük bir kısmı ilk 1 aylık periyotta dökülür, 3. ay içerisinde bir daha dökülmemek üzere yeniden çıkmaya başlar; bu süreç 6 ay – 1 yılı bulur. Saç ekiminde saçlar genetik olarak dökülmemeye kodlanmış bölgeden alındığı için bir daha dökülmez.

Saçlara Boya ve Kesim Yapılabilir Mi?

Saç ektirme ile ekilen ve dökülmemek üzere yeniden çıkan saçlara her türlü kozmetik müdahale yapılabilir.

Aynı sayıda greft ekilen iki ayrı merkezden aynı sonuç alınır mı?

Hayır. Çünkü hastaların çoğu ekilecek greft yada saç teli sayısını merak ederler ve aynı sayıyı veren merkezlerin aynı sonucu elde edebileceğini farzederler. Ama cerrahi ekibin tecrübesi, ekim yönü ,greftlerin zedelenmeden ekilmesi ve greft sayısı/ekim alanı oranı (yoğunluk) bu konuda belirleyicidir.

Saç ekimi sonucunda planlanan yoğunluk nedir?

Döner bölgeden alınacak olan saç köklerinin ne kadar yoğun ve sağlıklı olmasına bağlıdır.

İyi bir saç ekimi neleri vaat eder?

Önlere tekli kökler ve arka kısımlarda hacim sağlayan ikili üçlü kök içeren miks greftlerle yapılmış ve doğal saç çıkış yönüne sadık kalınmış bir ekim; iz kalmamış ve dışarıdan bakıldığında anlaşılmıyorsa başarılı bir ekimdir.

Saç ekiminden sonra normal saçlarda bir değişiklik ya da dökülme olur mu?

Kaç seans saç ekimi yaptırmalıyım?

Saç ekimi yapılacak bölge tamamen açıksa 2 seansla iyi bir sonuç alınabilir ya da kısıtlı bir alanda yoğun (normal saç yoğunluğunun %50 si gibi) ekim yapılabilir. Saç ekiminde hedeflenen her seansda yoğunluğu %25-%35 arasında artırmaktır. Yani iki seans saç ekimi ile %50-%60 sıklığa erişilirse mükemmel ve insan gözünün fark edemeyeceği bir yoğunluk yakalanmış olur. Seansların arasında , uygulanan yönteme göre 1 yıl geçmelidir.

neden olabilir.

Saç ekimi komplikasyonları ve yan etkileri nelerdir?

Her cerrahi prosedürde olduğu gibi bu işlemde de bazı minör komplikasyonlar olabilir:

* İmplant yapılan bölgede oluşacak kızarıklık 2 hafta kadar sürebilir. * Operasyon sonrası hafif sızıntı ve ekim alanında oluşan kabuklanma7-10 günde iyileşir. * Hafif ağrı ve uyuşukluk fue operasyonlarından sonra 1-2 gece devam edebilir. * Hafif kaşıntı için gerekli medikasyon ve yıkamalarla önlem alınabilir. * Şişlik kafa derisinde 3. gün belirebilir ve hafif bir şekilde 3-5 gün içinde atlatılabilir. * Enfeksiyon hemen hemen hiç görülmeyen bir komplikasyon olsa da , bu teorik olarak her cerrahi girişimde mümkündür. * Yara izi fue operasyonlarında asla görülmez .

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!

FİYAT AL

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!!
Doğalife Güzellik Salonu sizi yepyeni bir dünyaya davet ediyor!

Instagram