lazer epilasyon pendik

Soğuk Lipoliz

Ameliyatsız, Ağrısız ve Sızısız Tek Seansta Bölgesel Yağlarınızdan Kurtulun!

İstenmeyen bölgesel yağlar; bayan, erkek günümüz insanının en büyük sorunlarından biridir. Özellikle bel ve basen bölgesinde toplanan yağ dokusunun neden olduğu rahatsız edici görüntü sebebiyle milyonlarca kişinin dünya üzerinde başvurduğu birçok yöntem olsa da, bölgesel zayıflama için tek geçer yol yakın zamana kadar cerrahi müdahale isteyen Liposuction idi. Ancak artık günümüzde Cryolipolysis, yani Soğuk Lipoliz yöntemi ile cerrahi bir müdahale olmadan, ağrısız, ilaçsız ve tek seansta istenmeyen bölgelerdeki yağlardan kalıcı olarak kurtulmak mümkün. Vücutta kemikli bölgeler hariç hemen her bölge için uygulanabilen yöntem sayesinde yağ tabakası kalınlığının %40’a kadar azaltılması ve 5 ile 13 santimetreye kadar da incelme sağlanması mümkün olabilmektedir. Özellikle kalça, bel, basen, sırt ve kollar gibi yoğun yağ dokusunun olduğu bölgelerde yapılan uygulamalarda çok ciddi sonuçlar alabilmek mümkündür. Liposuction yöntemine karşı serin bir alternatiftir diyebiliriz.

İşlem yapılan bölge, uygulanan sıcaklıktaki ani düşüşe bağlı olarak aynı zamanda da sıkılaşmaktadır ve en önemlisi, kozmetik tedavide daha önce hiç görülmemiş, sadece cerrahi müdahale ile elde edilebilen çok uzun süre etkili sonuçlar elde edilebilmektedir.

Soğuk lipoliz yağ hücrelerini dondurarak işlevsiz hale gelerek onların yok olmasını sağlayan kontrollü ve bölgesel bir cilt soğutma yöntemidir.Yağ hücreleri soğuğa maruz kaldığı zaman dermatolojide soğuk kaynaklı panikülit olarak da ifade edilen programlanmış hücre ölümüne (apoptoz) girerler.

Kliniğimizde kullandığımız cihaz olan CoolTech® Cryo Plus 1 lipoliz ile karın, karın yan yağları, kalça, bacak, basen, bel, kol, diz üstü ve diz iç kısmı gibi lokal kilo probleminin olabileceği bölgeler tedavi edilebilmektedir.

Genellikle 1 seanslık uygulamanın yeterli olduğu Cryo Plus 1 uygulamalarında, birden çok bölge de kilo problemi var ise 2 ya da 3 seanslık uygulamalar gerekebilir. Seans aralıkları 6-8 haftadır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğuna doktorunuz vücudunuzun yağ depoladığı alana bakarak ya da kaç bölgede bu uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyerek karar verecektir.

Tedavi süresi 30-70 dakikadır.

CoolTech® sistemi ile yapılan uygulamalar sırasında vücuttaki istenmeyen fazla yağ dokusu kontrollü soğutma ile dondurulurken , cildin elastikiyeti ve collagen yapısı bozulmaz. Dondurularak öldürülen yağ hücreleri de vücuttan doğal bir şekilde, lenf dolaşımı yoluyla atılır.

Etkisi ne zaman görülür?

Uygulamadan sonraki 15-20 gün içinde sonuçlar belli olmaya başlar. İşlem sonrasında, ilgili bölgede kızarıklık ve geçici bir kaşınma-uyuşma hissi oluşsa da bu çok kısa bir süre sonra ortadan kalkar ve kliniğe girdiğiniz gibi yürüyerek çıkabilirsiniz. 1 – 2 ay gibi kısa bir sürede, uygulamanın yapıldığı bölgede %40 ile %60 oranında bir incelme meydana gelecektir. Öncelikle uygulamanın yapıldığı bölgede bir yumuşama hissedersiniz. 1 – 2 ay sonrasında elle dokunduğunuzda ve ayna karşısına geçtiğinizde gözle görülür bir fark hissedeceksiniz.

Soğuk Lipoliz uygulamasında acı hissedilir mi?

Ağrısızdır. Anestezi, ağrı kesici gerektirmez. Hastalar işlem boyunca diledikleri şeyle meşgul olabilirler.

Soğuk lipoliz ne sıklıkla yapılmalıdır?

Seans aralıkları 6-8 haftadır. Kaç seansa ihtiyacınız olduğuna doktorunuz vücudunuzun yağ depoladığı alana bakarak ya da kaç bölgede bu uygulamaya ihtiyacınız olduğunu belirleyerek karar verecektir. Bilimsel çalışmaların sonucuna göre uygulama sonrasında yağ kalınlığında % 25-40 azalma sağlanmaktadır.

İşlem ne kadar sürer?

Ortalama olarak 60-70 dakika sürer. Bu sürede maksimum hücre apoptosisi gerçekleşir. Tedavi bittiğinde uygulamanın yapıldığı yağ dokusunun büyük kısmı, doğal metabolik hareketlerle vücuttan atılır.1seansta aynı anda iki bölge tedavi edilir.

Etki mekanizması nedir?

CoolTech® başlığındaki vakum etkisi ile ciltte ve yağ dokusunda emme işlemi başlar. Yağ dokusu başlık içindeki soğutucu tabakalara temas eder ve bölgeyi istenilen -8 dereceye kadar soğutur. Yağ hücreleri yapısı itibarı ile soğuğa kas, sinir ve ciltten daha fazla duyarlıdır. Belli bir derece de yağı, çevresindeki dokulara zarar vermeden dondurmak mümkündür. Lipolize uğrayan yağ hücreleri ise lenf dolaşımı ile doğal olarak vücuttan atılır.

Sonrasi için özel bir diyet , spor yada masaj gerekli midir?

Hayır, sonuç almak için hiçbir şey yapmanıza gerek yok. Elbette kilo almamaya gayret göstermek genel sağlık açısından faydalı bir durumdur.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!

FİYAT AL

Fiyat Bilgisi Almak için Lütfen Formu Doldurunuz!!
Doğalife Güzellik Salonu sizi yepyeni bir dünyaya davet ediyor!

Instagram