Image Alt

Somon DNA Gençlik Aşısı

Somon DNA Gençlik Aşısı

Yaşın artması ile birlikte, cilt altı dokunun en önemli destek elemanları olan kolajen ve elastin sentezi yavaşlar, hyalüronik asit miktarı azalır. Cilt matlaşmış, sağlıksız ve yaşlı görünmeye başlar. İnsan cildindeki eksilen bu proteinleri tamamlayabilen en doğal kaynağın da somon balığından elde edilen polinükleotidlerin olduğu bilimsel araştırmalarla kanıtlanmıştır.

İlerleyen yaşlarda yaşlanma belirtilerini geriye döndürmek amacıyla, daha genç yaşlarda ise cildin sağlığını korumak ve geleceğe yatırım yapmak için kullanılabileceğinden yaş ve cinsiyet farkı gözetmeksizin herkese uygulanabilir. Yüz, dekolte, göz altı, saçlı deri ve ellerde kısacası yenilenme gerektiren vücudun her alanında uygulanabilir.

Hyaluronik Asit ve Somon DNA’sının Cilde Faydaları Nelerdir?

Yaş ile birlikte vücutta bulunan doğal maddeler eksilir. Bu maddeler cildin nemini, esnekliğini ve parlaklığını sağlar ve eksilmeleri durumunda cilt yaşlanması meydana gelir. Hyaluronik asit ve Somon DNA molekülleri ile eksilen bu maddeleri yerine koyar. Bu sayede, cilt içindeki nemlenme seviyesi artırılır ve kalıcı nemlendirme sağlar. Cilt yüzeyinde aydınlanma ve parlaklık meydana gelir. Kolajen ve elastin stimülasyonu ile de cilt sıkılığını esnekliğini geliştirir.

Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Uygulama süresi, uygulama yapılacak olan alana göre değişiklik gösterir ancak uygulama kısa sürede tamamlanacak kolay bir işlemdir. Tedavi süresi ortalama yarım saattir.

Uygulamayı Yaptırmadan Önce Dikkat Edilmesi Gereken Bir Konu Var mıdır?

Uygulama öncesinde aspirin benzeri kan sulandırıcı ilaçların kullanımından kaçınmak gerekir. Bu tarz ilaçların kullanımı uygulama sonrası morluk ve ödem oluşmasına zemin hazırlamaktadır.

Nerelerde Kullanılır?

  • Cilt yapısının düzenlenmesinde,
  • Yüz, boyun-dekolte, el bölgelerinin gençleştirilmesi, onarımı ve yenilenmesinde,
  • Göz çevresinin aydınlatılması ve yeniden yapılandırılmasında,
  • Göz çevresindeki şişlik ve koyu halkalanmaların giderilmesinde,
  • Hamilelik sırasında ve kilo alıp vermeler sonucunda oluşan çatlakların tedavisinde,
  • Kafa derisini yapılandırarak saç dökülmesinin önlenmesinde kullanılır.

İçeriğindeki Maddelerin Alerji Riski Var mıdır?

Allerji riski taşımaz.

Sağlığa Zararı Var mıdır?

Sağlığınıza zarar vermez. Uygulama son derece güvenilirdir. Uygulamanın güvenilirliği klinik çalışmalarla kanıtlanmıştır.

Dolgu Özelliği Taşır mı?

Somon DNA ince kırışıkları açar, cilt yüzeyini iyileştirir ve kırışıklık oluşumunu engeller ancak dolgu özelliği taşımaz.

Uygulama İşlemi Kim Tarafından ve Nasıl Yapılır?

Uygulama doktor tarafından yapılır. Somon DNA, çok küçük miktarlarda ince enjektör uçlarıyla cildin içine enjekte edilerek uygulanır.

Somon DNA Uygulandıktan Sonra Günlük Yaşama Ne Zaman Dönülebilir? İyileşme Süreci Var mıdır?

Uygulama yapıldıktan sonra ciltte sosyal hayatı etkileyebilecek herhangi bir olumsuz durum oluşmaz. Bu sebeple iyileşme süreci için bir süre yoktur.

Uygulama Sonra Ciltte Ne Gibi Etkiler Görülür?

Ciltte parlama ve yenilenme görülür. Aynı zamanda cilt esnekliğinde iyileşme hemen fark edilir. İnce çizgilerin görünümünde azalma ve ciltte komple bir yapılandırma meydana gelir.

Uygulamadan Sonra, Sonuçları Ne Kadar Sürede Farkedilir?

Ciltteki değişim anında görülür ve kademeli olarak her seanstan sonra artar.

Somon DNA Etkisi Kalıcı mıdır?

Uygulama, ortalama 12 ay boyunca etkinliğini korur. Bu nedenle yılda bir defa protokolün uygulanmasının tekrarı tavsiye edilir.

Somon DNA Kimlere Uygulanır?

  • Kadın / Erkek
  • Genç / Olgun
  • tüm cilt tiplerinde cildin ihtiyacına göre uygun tedavi protokolüyle uygulanır.

Genç ve Olgun Ciltler İçin Aynı Protokol mü Uygulanır?

Somon DNA iki ayrı protokol ile uygulanır. Protokol 1’in; olgun ciltler, fotolojik hasara uğramış ciltler ve yoğun tedavilerde kullanılması önerilir. Protokol 2’nin; genç ciltler, ince çizgiler, göz çevresi kırışıklık tedavisi ve aydınlatma, boyun kırışıklık tedavisinde kullanılması önerilir.

Whatsapp

Telefonunuzda daha hızlı yanıt almak için Whatsapp aracılığıyla bize bir mesaj gönderin!
Doğalife Güzellik Salonu sizi yepyeni bir dünyaya davet ediyor!

Instagram